Auto na misje społeczną – Teen Challenge – Kościół Uliczny Ostrów Wielkopolski

Wierzymy że z Waszą pomocą się uda !

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/svg5xn

Za każdą złotówkę dziękujemy. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Od 2015 roku jako Kościół Uliczny wychodzimy do osób bezdomnych, uzależnionych i potrzebujących w naszym mieście.

Kiedyś sami żyliśmy w ciemności lecz ktoś stanął na naszej drodze i podał Nam dłoń.

Dziś pomagamy innym, po tym jak sami zostaliśmy uratowani.

Autentyczne spotkanie z Bogiem zmieniło nasze życie i zrodziło pragnienie wyciągania ludzi uzależnionych i bezdomnych z beznadziei życia. Tak więc od ponad sześciu lat spotykamy się z potrzebującymi na ostrowskim Placu 23 Stycznia. Jesteśmy z nimi w soboty niezależnie od pogody jesteśmy po to by służyć mieszkańcom naszego miasta. Od godziny 16.00 prowadzimy spotkania wśród ludzi wykluczonych i odrzuconych.

Na początku przychodziły dwie, trzy i cztery osoby. Z czasem pojawiało się coraz więcej potrzebujących. Dziś przychodzi od kilkadziesiąt osób. Wraz z tą liczbą rosły potrzeby „ ludzi ulicy”, ale również z nimi urosła grupa wolontariuszy, którzy w swoich sercach nosili pragnienie pomagania innym.

W 2021r. zawiązaliśmy się jako Oddział Teen Challenge Chrześcijańskiej Misji Społecznej Polska i z upływającym czasem rozwinęliśmy zakres działań pomocowych. Nasza praca opiera się o chrześcijański system wartości i jest pracą społeczno-charytatywną. Z tytułu prowadzonej działalności nikt z członków Stowarzyszenia nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich, datków ludzi dobrej woli, wkładu własnego wolontariuszy w różnorakiej formie i 1%.

Wydajemy gorące posiłki, robimy paczki żywnościowe. Głosimy Dobrą Nowinę oraz prowadzimy rozmowy motywujące do zmiany tych którzy są wykluczeni przez społeczeństwo. Docieramy do ludzi bezdomnych i uzależnionych na ulicach (streetworking).

Utworzyliśmy Punkt Konsultacyjny w którym udzielana jest pomoc wielopłaszczyznowa. Prowadzimy zbiórki. Wydajemy odzież, obuwie, środki higieny i inne rzeczy. Prowadzimy grupę wsparcia dla osób uzależnionych i bezdomnych. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności związanych z rozpoczęciem terapii w placówkach leczenia odwykowego oraz zapewniamy pacjentom dojazd do ośrodków terapii uzależnień na terenie kraju.

Naszym wielkim pragnieniem jest samochód dostawczy-bus, który ułatwi realizację w/w przedsięwzięć. Wszystkie potrzebne rzeczy jak namioty, agregat z głośnikami i mikrofonami, 3 stoliki, termosy z kawą i herbatą, banery, chleby, zupy, odzież dla potrzebujących, Biblie do rozdawania za darmo, stojaki informacyjne i mnóstwo innych rzeczy są obecnie przewożone prywatnymi autami członków Teen Challenge. Większy samochód ułatwiłby i usprawniłby naszą pracę. Trzy razy w tygodniu odbieramy żywność w naszym powiecie mamy kilkanaście marketów z które wspierają nas w działaniach. Jedzenie rozdajemy najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Auto którym jeździmy bywa że nie ma już miejsca.

Około 200 spotkań sobotnich przez 6 lat sprawiło, że osób potrzebujących jest coraz więcej i sprzętu do obsługi powyższych działań również. Nasze samochody osobowe nie nadają się do tak dalece rozwiniętych działań, stąd potrzeba większego auta. Dlatego jeśli ktoś chciałby wesprzeć naszą Misję i dorzucić się do tej akcji będziemy ogromnie wdzięczni.

Za każdą złotówkę dziękujemy. Niech dobry Bóg Wam błogosławi.

Teen Challenge to Chrześcijańska Misja Społeczna, a jej początki sięgają lat 50 – tych ubiegłego stulecia, kiedy to amerykański pastor Dawid Wilkerson rozpoczął pracę na ulicy wśród gangów młodzieżowych.

Obecnie TC ma swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m.in. w Polsce, gdzie w ramach jej działalności funkcjonują ośrodki dla osób uzależnionych, hostele oraz wiele Punktów Konsultacyjnych.

Więcej o nas w załączonych linkach i na stronie FB https://www.facebook.com/tchostrow

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.