Gedeonici

GEDEONICI

Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów jest chrześcijańską organizacją ponadwyznaniową zrzeszającą osoby świeckie różnych zawodów, której celem jest rozpowszechnianie Słowa Bożego. Gedeonici umieszczają egzemplarze Nowego Testamentu w hotelach, szpitalach, rozdają w szkołach, uczelniach, zakładach karnych, domach poprawczych, jednostkach wojskowych i innych miejscach. Na Świecie jest ponad sto tysięcy Gedeonitów, działających w ponad stu czterdziestu krajach.

Celem organizacji jest przedstawienie Bożego Słowa, ponieważ samodzielne, bardzo osobiste poznanie Boga przez czytanie Pisma, daje człowiekowi sposobność prawdziwie świadomego wyboru, czy zawierzyć Bogu, czy Boga odrzucić.

Nazwa organizacji pochodzi od imienia Gedeon – jednego z największych wojowników Izraela, który wsławił się szczególnie, prowadząc wojnę ze starożytnym ludem, Midianitami. W walce opierał się na czymś więcej niż siła armii, którą dowodził. Opierał się na sile duchowej, którą czerpał z wiary. Jego zwycięstwo było wypełnieniem woli Boga, a nie skutkiem oddziaływania siły militarnej. Pojawił się w wyznaczonym miejscu i czasie, tylko z trzystu wybranymi przez Boga wojownikami. Same odgłosy nadciągających wojów Gedeona wystarczyły, by ogromna armia Midianitów pierzchnęła w histerycznym popłochu. Posłuszeństwo Bożej woli jest tą cechą charakteru Gedeona, którą cenimy najbardziej i chcemy naśladować.

Czytaj więcej…

Kontakt: Gedeonici Ostrów Wlkp. e-mail: gedeoniciostrow@interia.pl
Źródło: www.gedeonici.org